Nowoczesne i ekologiczne budownictwo

21Wśród osób kupujących mieszkania myśl ekologiczna staje się coraz popularniejsza. Zdają oni sobie sprawę, że ekologię i kwestię ochronę środowiska wprowadzać można w wiele sfer życia. Ekologia zaczyna się już na etapie budowania nieruchomości. Nowoczesne projekty zapewniają korzystniejsze oddziaływanie na środowisko. Przede wszystkim, są one bardziej przyjazne. Są one dobre dla środowiska, ponieważ mają one mniejsze wymagania dotyczące eksploatacji zużywanej energii. Architektura pozwala na przykład na zdecydowanie mniejsze pokłady energetyczne. Ponieważ są one lepiej rozplanowane jeśli chodzi o ułożenie, potrzeba mniej mocy na dostateczne ogrzanie go. Także istotne są zastosowane środki izolujące. Do budowy zastosowane są takie środki, które zapewniają lepsze ogrzanie i termoregulację, a przez to wyższą temperaturę przy niższym współczynniku ogrzewania.

Coraz popularniejsze są także prywatne małe oczyszczalnie ścieków. Są one zwłaszcza wykorzystywane przez osoby, które z różnych przyczyn nie mogą podpiąć się pod typową siec kanalizacyjną. Jest to świetna alternatywa dla typowych szamb. Archaiczne szamba stanowią poważne zagrożenie bakteriologiczne i są szalenie niehigieniczne. Nowoczesnym rozwiązaniem są oczyszczalnie, która mają za zadanie nie tylko zwykłe magazynowanie nieczystości, ale także oczyszczanie ich i neutralizowanie ich negatywnego charakteru. Architektura nowoczesnych projektów pozwala również za zastosowanie rozwiązań, które pozwalają na samodzielne zdobywanie prądu. Najpopularniejszą opcję stanowią kolektory słoneczne, zamocowane na dachu budynku. Dzięki specjalnej budowie mogą one kumulować energię uzyskiwaną ze słońca. Kolektory działają najlepiej w słonecznych porach roku, lecz są w stanie także zagarnąć energię wytwarzaną w bardziej pochmurne dni. Energia z katalizatorów może w większości przypadków zapewnić główne źródło prądu. Specjalne instalacje na dachu mogą być także wykorzystywane do ogrzewania wody w sposób ekologiczny i ekonomiczny.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2020
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.