Kupno czy wymajem nieruchomości?

condominium-94904-mKażdy kto szuka mieszkania z pewnością zadaje sobie pytanie czy lepiej jest wynająć mieszkanie czy może kupić. Odpowiedzi na to pytanie zapewne będą różne. Przede wszystkim trzeba się zastanowić po co chcesz nabyć dane mieszkanie. Czy zależy ci na mieszkaniu, w którym będziesz już mógł zamieszkać na stałe, ustabilizować się, założyć rodzinę? A może interesuje cię lokal na krótszy okres czasu, na przykład na czas studiów w innym mieście?

 

W takim wypadku kupno mieszkania może być dla ciebie nieopłacalne. Warto również zastanowić się nad tym czy stać cię na zakup mieszkania. Jeśli nie jest to możliwe i wiesz, że nie uda ci się uzyskać pieniędzy potrzebnych na jego zakup to z pewnością najem będzie dla ciebie bardziej opłacalny, gdyż kupno mieszkania mogłoby wpędzić cię w długi. Jeśli jednak uda ci się zdobyć potrzebne pieniądze, to zakup może okazać się bardziej korzystny, szczególnie, że nawet biorąc kredyt na mieszkanie można dziś liczyć na mniejsze miesięczne raty kredytu, w przeciwieństwie do dość wysokich opłat związanych z wynajem mieszkania od właściciela.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2020
  P W Ś C P S N
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.