Budownictwo mieszkalne

Bardzo duże znaczenie w polskim budownictwie od wielu lat ma tak zwana sfera budownictwa mieszkaniowego. Jak sama nazwa wskazuje, jego głównym zainteresowaniem jest działanie na rynku tworzenia mieszkań oraz nieruchomości przeznaczonych do użytku mieszkaniowego (hotele, pensjonaty, schroniska młodzieżowe).
To najbardziej chłonna sfera współczesnego budownictwa, ponieważ zapotrzebowanie na nowe domy i mieszkania nie maleje, ale stale rośnie – i to mimo malejącej tendencji demograficznej, z jaką mamy do czynienia w Polsce. Powodami tego swoistego paradoksu jest masowy napływ osób – imigrantów – z zewnątrz, którzy również szukają miejsc do zamieszkania, nierzadko nie tylko je wynajmując, ale od razu kupując. Rozwijające się budownictwo mieszkaniowe ma również silne podłoże związane z zagranicznymi inwestorami, którzy właśnie na naszym rodzimym rynku dostrzegają szansę na szybki sukces. Przykładami mogą być przede wszystkim firmy pochodzące z takich krajów jak Holandia, Belgia czy Francja oraz zza wschodniej granicy – z Ukrainy i Litwy – które w Polsce szukają poważnych inwestycji budowlanych. Nasze państwo jest bowiem najbardziej skrajnie wysuniętym na wschód krajem Unii Europejskiej, stanowiąc przez to bardzo smaczny kąsek dla zachodnich inwestorów. W tym wszystkim nie wolno jednak zapominać o samych Polakach – przede wszystkim ludziach młodych, zaraz po studiach lub świeżo poślubionych sobie małżonków, którzy również szukają własnych czterech kątów. Budownictwo mieszkalne w Polsce skupia się współcześnie głównie na inwestycje w mieszkania tworzone na zasadzie szeregowego – albo w formie szeregowych domków jednorodzinnych, które masowo powstają na przedmieściach miast – albo w bardziej popularnej formie mieszkań w blokach i wieżowcach, łączonych często w wielkie segmenty ze wspólnym podwórkiem. Takie blokowiska często są dzielone na małe osiedla otoczone ogrodzeniem, z własnym monitoringiem i parkingami podziemnymi – doskonałymi alternatywami dla nowoczesnych osób oraz małżeństw z dzieckiem, liczących na wysoki poziom bezpieczeństwa oraz równie wysoki komfort samego mieszkania.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2020
  P W Ś C P S N
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.