Bliźniaki stają się coraz popularniejsze

Rosnące ceny nieruchomości i gruntów wymagają na deweloperach szukania rozwiązań, które zapewniają im stałą sprzedaż domów. Rosnącą popularnością cieszą się tak zwane bliźniaki. Coraz chętniej kupowane są domy połączone ze sobą jedną ścianą. Kupujący wybierają je z wielu powodów, głównie ekonomicznych. Bliźniaki ą po prostu tańsze jak wolnostojące nieruchomości. Ich ekonomiczność wynika głównie z rozwiązań konstrukcyjnych oraz ograniczonej przestrzeni gruntu, jaka została zajęta. W typowym budownictwie dwa domy zajęłyby nawet dwa razy tyle cennej działki. Przepisy budowlane wymuszą zastosowanie sporej odległości pomiędzy ścianami sąsiadujących ze sobą nieruchomości. Dodatkowo, także sami kupujący chcą, aby ich działka była jak największa. W końcu nie po to decydują się oni na własny dom, aby dysponować jednie kilkoma metrami trawy. Bliźniaki są świetną opcją, która łączy ekonomiczność i z posiadaniem własnego mieszkania.

Warto jedynie już na wstępie zaaranżować przestrzeń tak, aby sąsiedzi mogli w spokoju i dyskrecji przebywać na swoim gruncie. Efekt ten nie jest trudny do osiągnięcia. Najlepiej sprawdzi się lekki płotek z puszczoną rośliną pnącą. Wtedy podwórko nie będzie się wydawało odcięte, a równocześnie stworzony zostanie komfort psychologiczny. Bliźniaki mogą być także komfortowo rozwiązane jeśli chodzi o ogrzewanie przestrzeni. W niektórych inwestycjach montowany jest jeden piec, który ogrzewa pomieszczenia oraz podgrzewa wodę. Jeśli mieszkający koło siebie sąsiedzi dojdą do porozumienia, to obsługa pieca nie będzie tak czasochłonna. Bliźniaki obecnie powstające budowane są w nowoczesnej technologii i przy zastosowaniu nowatorskich materiałów budowlanych. W związku z tym łatwiejsze jest zachowanie w nich ciepła oraz odpowiedniego poziomu wilgoci. Dodatkowo, bliźniaki są lepiej wygłuszane. Wiadomo, że dzielenie ściany z sąsiadem może być problematyczne, dlatego projektanci dokładają wszelkich starań, aby izolacja dźwiękowa stała na jak najwyższym poziomie.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2020
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.