Architektura na osiedlach zamkniętych

9Osiedla zamknięte stają się w polskich miastach coraz popularniejsze. Wielu mieszkańców metropolii nie patrzy przychylnym okiem na ograniczanie i zamykanie przestrzeni. Faktem jest jednak, ze prywatne osiedla mają wiele zalet, które są bardzo doceniane przez mieszkające tam osoby. Przede wszystkim nowoczesne osiedla mają całkowicie inną, nowoczesną architekturę. Niegdyś przestrzenie przeznaczone do mieszkania przez wielu lokatorów nabierały całkowicie innego kształtu. Dziś architekci wiedzą, jak aranżować przestrzeń, aby była ona jednocześnie wygodna i komfortowa, ale także sprawiała wrażenie kameralności.

Deweloperzy sprzedający nieruchomości dbają o to, aby lokale był jak najbardziej atrakcyjne. Dziś żaden ze sprzedających nie ograniczają się jedynie do pomalowania elewacji i lamperii na korytarzu Zabudowania zostają dokładnie zaaranżowane, otrzymują między innymi ciekawe szablony, dodatki z drewna czy metalu. Estetyczniej są także wykona e balkony i tarasy. Na osiedlach zamkniętych próżno szukać zwyczajnych stalowych płotków które instalowane były do tej pory w blokach. Estetyka jest tu najważniejsza! Osiedla zamknięte są cenione także z uwagi na większe bezpieczeństwo. Lokatorzy wiedzą, że cały teren jest monitorowany. Jeśli komuś zginie rower z balkonu lun złodziej będzie próbował wejść przez okno – ochrona zareaguje w jednej chwili. Także sami sąsiedzi zwiększają bezpieczeństwo. Wiedzą oni kto mieszka drzwi obok i jeśli kręci się ktoś podejrzany – bez wątpienia zaalarmują oni ochronę. Osiedla prywatne są zarządzane w świetny sposób. To sami mieszkańcy drogą głosowania decydują jakie decyzje mają zostać wprowadzone w życie. Ustalają oni dokładne koszty przeznaczone na remont czy pielęgnację terenów zielonych. Choć rozwiązanie to nie jest idealne, zwłaszcza jeśli mieszkańcy nie mogą się porozumieć co do szczegółów, zapewnia praktyczne podejmowanie decyzji i szybkie reagowanie. Dzięki temu zbierane pieniądze przeznaczone są jedynie na ważne cele.

3 komentarze to “Architektura na osiedlach zamkniętych”

 • Zenek_W:

  Jak wam się podobają zamknięte osiedla? Ma to sens według was?

 • waps:

  mi się podobają, ale niektórym znajomym się nie podobają, jak to w życiu, każdy ma swoje zdanie

 • oksty:

  takie osiedla są fajne, nawet bardzo fajne, jest na nich zdecydowanie spokojniej

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2020
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.