Psyhologiczny Problem z Którym się Zderza każdy Handlowiec: “W jaki sposób handlować i nie utracić pieniędzy?”

fotolia_67951696_s

 

Prawie każdy handlowiec zderzają się z psyhologicznymi problemami w swojej działalności. One mają miejsce z różnych powodów, takich jak błędy techniczne, brak dyscypliny lub stopniowe zmniejszenie kapitału handlowego… Aby wrócić do normy po naprężeniu handlowym, musisz odzyskać swoją pewność siebie.

 

Straty mogą doprowadzić handlowca do mnóstwu konfliktów psyhologicznych: zemsta, strach, gniew, frustracja, nienawiść do giełdy, i lista może kontynuować. Kiedy trafiasz w taką sytuację, nie jesteś w stanie kontynuować handel na zimną głowę. Dlatego powinieneś zostawać odpowiedzialnym.

 

Gdy poczujesz, że stanowisz się spokojniejszy, spróbój przeanalizować swoją stratę i sytuację, która do niej doprowadziła. Nie zaczynaj handlować, póki nie rozwiążesz problemu. Jeżeli będziesz handlowac w stanie gniewu lub zamieszania, możesz tylko pogorszyć sytuację. A jeżeli nie zrozumiesz, że jesteś odpowiedzialny za wszystko, co może się zdarzyć do twoich zleceń, problemy będą się pojawiać znowu i znowu.

 

  • Określij, co możesz zrobić inaczej. Będzie to zdrowsze podejście niż żywienie urazy do wszystkich i wszystkiego, obwiniając ich za swoje niepowodzenia. Kiedy obwiniasz innych, dopuszczasz, że nie posiadasz pełnej kontroli nad handlem. W takim razie dlaczego handlujesz?  Spróbuj przejąć kontrolę nad handlem i napraw istniejące problemy. Nie pozwól, by inni go kontrolowali, ponieważ nikt inny ich naprawiać nie będzie.
  • Zapamiętaj: zawsze znajdzie się rozwiązanie dla wszystkiego. Na przykład, możesz zmienić rynek na którym handlujesz, zapewnić sobie zapasowy dostęp do Internetu, zorganizować automatyczne fakturowanie stop-loss i take-profit. Zawsze możesz coś podjąć. Wystarczy znaleźć sposoby rozwiązywania problemów poprzez uznanie swoich błędów.

 

  • Następna rzecz: po rozpoczęciu handlu, pamiętaj o swojej strategii handlowej. Postępuj zgodnie z planem – to jest główne zadanie. A zobaczysz, że Twoja pewność siebie powraca i pomaga Ci odnieść sukces.

 

  • Następnie wróć do handlu na krótkich pozycjach. Rentowny dzień, nawet na minimalnych pozycjach, pomoże przywrócić pewność. Jeśli stracisz, łatwiej jest poradzić sobie z małymi stratami, prawda? Wracaj do prawdziwego handlu powoli. Jeśli czujesz się wyczerpany, weź kilka wolnych dni. Jeśli znowu czujesz się pewny siebie, staraj się zwiększyć swoją pozycję, krok po kroku, aby wrócić do normalnego, zwykłego handlu.

 

Na koniec, pamiętaj, że zarabianie pieniędzy nie jest celem. Celem jest uzyskanie mocnej pewności siebie i uświadomienie sobie dobrego planu handlowego. Jeśli wszystko idzie tak jak powinno, powoli zwiększaj wielkość położenia do normalnego poziomu.

 

Foto: australia-australie.com

Potrzebujesz pomocy ? Wyślij do nas email ! Pozmawiaj z nami !

← Poprzedni krok

Thanks for contacting us. We'll get back to you as soon as we can.

Proszę podać poprawne imię, email oraz pytanie.

Powered by LivelyChat
Powered by LivelyChat Διαγραφή Ιστορία

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij